Yeni Config Oluşturun(Temel Süreç)

Kuika’ da geliştirilen bir uygulamayı önizlemek ve yayınlamak için yapılandırma ayarlarını yapmaya ihtiyaç vardır.

Geliştirilen uygulamanın uygulama ayarı yapılandırmalarını ve yayınlanacağı ortam (Web, iOS ve Android) özelinde yapılandırmalarını yapmak için Kuika Yapılandırma Yöneticisini kullanabilirsin.

Yeni bir konfigürasyon oluşturmak için platform.kuika.com adresinde çalıştığın proje içerisinden Config Manager görünüm modunu aç.

Config Manager görünüm modunda yer alan Create butonuna tıkla.

Açılan ekranda App Settings konfigürasyon ayarları seni karşılayacaktır. App Settings ekranı üstüne bulunan metin giriş kutusu aracılığıyla oluşturmakta olduğunun yapılandırma ayarını isimlendirip metin giriş kutusunun yanında yer alan Check ikonuna tıklayarak isimlendirmeyi tamamla.

Config Manager görünüm modunda, oluşturduğun uygulamanın türüne göre eğer Web uygulama oluşturduysan App Settings ve Web UI konfigürasyonlarına yönelik sekmeler bulunur.

Eğer uygulamayı mobil uyumlu tipte oluşturduysan

ve konfigürasyonlarına yönelik sekmeler bulunacaktır.

App Settings yapılandırma ayarı her iki uygulama türünde de varsayılan olarak açık gelmektedir.

Fakat Web UI, iOS ve Android yapılandırmalarını açmak ve yapılandırma ayarlarını girmek için Config Manager görünüm modunda yer alan ilgili yapılandırma sekmesine giderek o yapılandırmada ekranında yer alan anahtarı (switch) açık hale getirmelisin.

Ardından yapılandırma ayarları için ilgili alanlara ait bilgi girişi sağlayıp sağ üst köşedeki SAVE butonuna tıklayarak yeni yapılandırma oluşturma işlemini tamamla.

Oluşturduğun yapılandırmalar, Config Manager görünüm modu, sol kenarda ki panel de listelenir. İlgili yapılandırmaya tıklayarak yapılandırma ayarlarını düzenleyebilir eğer istersen yapılandırmayı silebilirsin.

Last updated