AI ile e-posta tasarlayın

Kuika Low-code platformunun birçok alanında yapay zeka asistanını kullanabilirsiniz. AI asistanını kullanabileceğiniz alanlardan biri de geliştirdiğiniz uygulamanın son kullanıcılarına gönderilecek e-postaların tasarımıdır.

Email Builder görünümünde, AI asistanı ile aşağıdaki elementleri içerik oluşturmak için kullanabilirsiniz.

  1. Smart Heading,

  2. Smart Text,

  3. Magic Image,

  4. Button,

1.Smart Heading

Heading (Başlık) elementini Email Builder editörü üzerinde yer alan Row içerisine sürükleyip bırakın. Ardından eklenen Heading elementini seçili hale getirin. Açılan ekranda Get Suggestions butona tıklayın.

Açılan ekranda Yapay zeka asistanının size önerilerde yardımcı olabilmesi için Text Box’a birkaç kelime girerek Get Suggestions butonuna tıklamalısınız.

Girilen kelimeler doğrultusunda başlık için sunulan önerileri görüntüleyin.

Sunulan öneriler e-posta gönderilecek hedef kitleye göre yazı dili Tone selectbox üzerinden ayarlanabilmektedir.

2.Smart Text

Text elementini Email Builder editörü üzerine sürükleyip bırakın.

Text üzerinden Smart text’e tıklayın. Açılan Modal’dan yazım ve dilbilgisini düzeltebilir, metni genişletebilir, metni yeniden biçimlendirerek yazının kalitesini arttırabilirsiniz.

3.Magic Image

Yapay zeka (AI) asistanı özgün görüntü üretmektedir. Image elementini eposta gövdesine üzerine sürükleyip bırakın. Elemente tıklandığında açılan Modal’da oluşturulması istenen görüntü ile ilgili birkaç tanımlayıcı kelime girerek Generate Image butonuna tıklayın.

Yapay zeka (AI) asistanı görüntü önerileri sunacaktır. Eklemek istediğiniz görüntü üzerine doğru imleci sürükleyin ve Use Image butonu ile e-posta tasarımınıza ekleyin.

4. Button

Yapay zeka asistanı ile buton üzerindeki yazıya öneriler alabilirsiniz. button elementini e-posta tasarımına sürükle-bırak ile ekleyin.

Button elementi seçili iken Get Suggestions butonuna tıklayarak açılan textbox’a yapay zeka asistanımızın size önerilerde yardımcı olabilmesi için birkaç kelime yazılarak Get Suggestions butonuna tıklayın.

Yapay zeka asistanı text önerileri sunmaktadır. Bu önerileri seçip kullanabilir veya yazım biçimlerini selectbox üzerinden düzenleyebilirsiniz.

Last updated