Kuika’da uygulama geliştirme sürecini öğrenin

Kuika, web ve mobil uygulamalar geliştirmenize olanak sağlayan düşük kodlu (Low-code) bir platformdur. Geleneksel kodlama süreçleri yerine Kuika'nın yenilikçi grafik kullanıcı arayüzü ile uygulamalar oluşturarak sürekli artan uygulama taleplerine yanıt verebilirsin.

Kuika ile uygulama geliştirme sürecinde kullanacağın çalışma alanı, uygulama geliştirme adımlarına uygun görünüm modları ve paneller sunar. Bu görünüm modları;

  • UI Design: Oluşturduğun uygulamanın kullanıcı arayüz tasarımını, veri bağlantısını ve çoklu dil seçenekleri gibi özellikleri tanımladığın görünümdür.

  • Datasources: Uygulamada kullanacağın veri kaynağını oluşturabildiğin, hazır veri kaynakların varsa (MSSQL, API) bunlara bağlanabileceğin veya Platforma yeni özellikler ekleyebileceğin C# editör bölümüdür.

  • Email Builder: Geliştirdiğin uygulama kullanıcılarına göndermek istediğin, sipariş bildirimi, rapor veya şifre yenileme gibi epostaları geliştirdiğin görünüm modudur.

  • Configuration Manager: Uygulamayı web veya mobil uygulama paketleri halinde generate ederken kullanılacak konfigürasyon ayarlarını yaptığın görünüm modudur.

Kuika düşük kodlu uygulama geliştirme platformu hepsi bir yerde ara birim mimarisine sahiptir. Yukarıda da listelediğimiz gibi arayüz tasarımı, veri kaynakları ve dağıtım için ihtiyacın olan görünüm modlarıyla uygulama geliştirme sürecinde ihtiyaç duyacağın tüm özellik ve fonksiyonlar ile donatılmıştır.

Last updated