03.Yeni Uygulama Geliştirme

Kuika platformuna giriş yaptığında uygulamaların listelendiği Apps ekranı ile seni karşılar. Üzerinde son çalıştığın uygulamalar Recent başlığı altında listelenir.

My Apps altında senin tarafından oluşturulanlar, Favorites altında Favori olarak işaretlediklerin, All ile de workspace içinde diğer kullanıcıların da oluşturduğu uygulamalar dahil olmak üzere oluşturulmuş tüm uygulamaları listeleyebilirsin.

Kuika da 2 farklı tipte uygulama oluşturabilirsin. Web uygulama tipi ile tarayıcılarda çalışan responsive web uygulamalar oluşturabilirsin.

Mobil uyumlu proje tipinde ise uygulama ayrıca iOS ve Android olarak generate edilebilir. Uygulama tipleri arasında geçiş yapılamaz. Bu iki farklı uygulama tipi arasında birkaç element ve sistem aksiyonu anlamında küçük farklılıklar bulunur.

  1. Uygulama içindeki fonksiyonlar mobil cihaz temelli özellikler ile değişkenlik gösterir. Örneğin bir telefon araması yaptırmak gibi mobil cihazlar özelindeki özellikleri düşünebilirsin.

  1. Uygulama geliştirme sürecinde yardımcı olacak birçok sürükle bırak element bulunur. Bunların küçük bir kısmı uygulamanın yayınlandığı platforma yani web veya mobil cihaza özeldir. Bir element ortak olsa da az sayıdaki bazı parametrik özellikleri değişkenlik gösterebilir. Örneğin, bir liste ekranı webde sayfalar ile gösterilirken mobilde ise sonsuz kaydırma ile gelir.

Her iki tipte de uygulamayı oluşturduğunda ilgili uygulama UI Design görünümü ile açılır.

Uygulama ismini güncellemek için Apps listesindeki detay menüden Rename Modal ekranını kullanabilirsin.

Oluşturduğun uygulamayı çoğaltabilmek için detay menüsündeki Duplicate Modalını, silmek için ise Delete Modalını kullanabilirsin.

Last updated