Config Manager Nedir?

Kuika’ da geliştirdiğin bir uygulamayı hızlı bir şekilde yayınlayabilir ve önizleyebilirsin.

Geliştirdiğin uygulamayı yayınlamak ve önizlemek için Kuika’da yer alan Config Manager görünüm modu aracılığıyla yayınlama ve test işlemleri için gerekli olan yapılandırma ayarlarını yapmalısınız.

Kuika test sürecini senin için kolaylaştırmak amacıyla RUN ayarları altında yer alan varsayılan test ayarlarını oluşturmaktadır. Böylece hızlı bir şekilde test sürecini yönetebilirsin.

Config Manager görünüm modu geliştirmekte olduğun uygulama türüne göre değişiklik gösterebilmektedir.

Eğer uygulamanı oluştururken Web uygulama seçimi yaptıysan Config Manager’ da seni sadece App Settings ve Web konfigürasyonları karşılayacaktır.

Eğer Mobil uyumlu uygulama seçimi yaptıysan seni App Settings, iOS, Android ve Web konfigürasyonları karşılayacaktır.

App Settings:

Kuika’ da geliştirilen bir uygulamayı önizlemek ve yayınlamak için bir Backend yapılandırmasına ihtiyaç vardır. Geliştirdiğin uygulamanın Backend yapılandırmasını yapmak için Config Manager görünüm modu aracılığıyla App Settings özelinde gerekli ayarlamaları yapmalısın.

Web:

Kuika’ da geliştirdiğin bir Web uygulamayı hızlı bir şekilde yayınlayabilir ve test edebilirsin. Geliştirdiğin uygulamayı yayınlamak için Config Manager görünüm modu aracılığıyla Web UI özelinde gerekli ayarlamaları yapmalısın.

iOS App:

Kuika’ da geliştirdiğin bir mobil uygulamayı App Store üzerinden yayınlayabilir, Testflight üzerinden test edebilirsin. Geliştirdiğin uygulamayı App Store’ da yayınlamak ve/veya Testfligh üzerinden test etmek için Config Manager görünüm modu aracılığıyla iOS işletim sistemi özelinde gerekli ayarlamaları yapmalısın.

Android App:

Kuika’ da geliştirdiğin bir mobil uygulamayı Play Store üzerinden yayınlayabilir, Appetize ve Android Studio üzerinden test edebilirsin. Geliştirdiğin uygulamayı Play Store’ da yayınlamak için Config Manager görünüm modu aracılığıyla Android işletim sistemi özelinde gerekli ayarlamaları yapmalısın.

Last updated