Screen Input

Kuika ile uygulama geliştirme sürecinde iki ya da daha fazla ekran arasında veri aktarımını sağlamak için Screen Input kullanılmaktadır.

Screen Input ile ekranlar arasında veri aktarımını sağlamak için değeri alacak/aktarım sağlanacak olan ekranın altında bir Screen Input eklenmektedir. Daha sonra aktarımı sağlayacak ekranda yer alan Navigate aksiyonu altında Id parametre değeri olarak eklenilen Screen Input seçilmelidir.

Screen Input eklemek, bir uygulamanın kullanılabilirliğini ve işlevselliğini artırmak için önemli bir adımdır. Kullanıcıların veri girişi yapmasını kolaylaştırır ve uygulama ile etkileşimlerini sağlamaktadır.

Bu eğitim içeriği aşağıdaki başlıklardan oluşmaktadır.

  1. Screen Input Ekleme:

  2. Aksiyon Altında Screen Input Parametre Değeri Seçme:

1. Screen Input Ekleme:

Screen Input eklemek için, ekleme yapmak istediğin ekranın ekran Properties’inde ADD SCREEN INPUT butonuna tıkla.

Eklenen Screen Input'u isimlendir. Daha sonra Screen Input tipini seç. Screen Input isimlendirmesini isteğin doğrultusunda yapabilirsin. Screen Input tipi olarak Guid seçebilirsin. Daha sonra sağ altta bulunan Create butonu aracılığıyla Screen Input’u oluşturun.

Böylelikle Screen Input Ekleme işlemini tamamladınız.

Screen Input alanında silme ve güncelleme işlemlerini yapabilirsiniz. Silme işlemi için Remove butonu kullanılırken Güncelleme işlemi için Update butonu kullanılmaktadır.

2. Aksiyon Altında Screen Input Parametre Değeri Seçme:

Screen Input ile ekranlar arasında veri aktarımını sağlamak için aktarımı sağlayacak ekranda yer alan eklemiş olduğun aksiyon altında Id parametre değeri olarak, oluşturulan Screen Input’u seçin. Bu seçim işlemini gerçekleştirmek için eklediğin aksiyon içerisinde yer alan Id (Guid - One) parametresinin içerisindeki Fixed Value metin giriş kutusunun sağ üst köşesinde yer alan Symbol Picker’a tıklayın.

Açılan menüde ScreenInputs>Id seçimini yapın.

Last updated