Links

UI Design Görünüm Modu

UI Design görünüm moduyla kullanıcı arayüzünü tasarlamaya başlayın!
UI Design görünümü ile mobil veya web uygulamalarının ekranlarını tasarlayabilirsiniz.
Arayüzü tasarlamak istediğiniz uygulamayı açın. Uygulama, UI Design görünümüyle açılır. Bu görünümde soldaki paneller ile ekrana yeni elementler ekleyebilir, sağdaki paneller ile bu elementlerin özelliklerini düzenleyebilirsiniz.
Açık olan ekran, UI Design görünümünün orta alanında görüntülenir. Ekranlar paneli ile yeni ekranlar oluşturabilir ve bu ekranları klasörler kullanarak düzenleyebilirsiniz. Responsive ekran tasarımı hazırlıyorsanız, ekran genişliği için ücretsiz veya önceden tanımlanmış seçenekleri kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz web, tablet ve telefon görünümünde UI tasarımınıza devam edebilirsiniz. Kuika, Container, DataRepeater, Display ve Input gibi farklı kategorilerde elementlere sahiptir. Elementler panelinden ilgili elementi ekrana sürükleyip bırakarak ekleyebilirsiniz. Component Tree ile ekranın ve elementlerin hiyerarşisini görüntüleyebilirsiniz.
Buna yardımcı olması için alt kenardaki BreadCrumb satırını da kullanabilirsiniz. Bu alanda, seçilen elementin parent ve child ilişkilerini görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca diğer elementleri de görüntüleyebilir ve tek tıkla ilgili elementi seçebilirsiniz. Bir elementi seçtiğinizde, sağ taraftaki Properties paneli, elemente ait parametreleri düzenlemek için de kullanılır. Properties panelinin içeriği, seçilen elementin özelliklerine göre değişir. O anda açık olan ekranın özelliklerini görüntüleyebilmeniz için ekranın seçili olduğundan emin olun. Ekranın alt kenarına veya dış alanına tıklayarak ekranı seçebilir ve özelliklerini ayarlayabilirsiniz. Ayrıca Styling paneli ile seçilen elementin görsel düzenlemelerini yapabilirsiniz. Styling paneli aracılığıyla, boşlukları, tipografileri ve kenarlıkları düzenleyebilirsiniz.